3.6. HK Rezervasyon Notları (HK Reservation List)

3.1.6. HK Rezervasyon Notları (HK Reservation List)

Bu ekranda Rezervasyon Kartı\Misafir sekmesindeki Notlar komutundan HK ile ilgili girilmiş olan notlar (HK Message) görülmektedir (Görsel 3.18). Bu ekranda notların görünebilmesi için Rezervasyon Kartı\Misafir sekmesindeki Notlar ekranında Ekle komutuna tıklanıp Tipi kısmından HK Message seçilmeli, Not kısmına ise mesaj yazılarak kaydedilmelidir. Misafirin durumuna göre bu notlar; Rezervasyon, Konaklayan, Check-out ve İptal Edildi sekmelerinde ya da tamamı tek sayfada Hepsi sekmesinde görülebilmektedir. Odada iki misafir varsa ikisinin de misafir kartlarının doldurulması gerekir. Sadece birinin misafir kartı oluşturulduğunda notlar sisteme yansımamaktadır.

Otelde konaklayan konukların HK ile ilgili rezervasyon notlarını listelemek için aşağıdaki işlem basamaklarını uygulayınız:

  1. Kat Hizmetleri menüsüne tıklayınız.

  2. HK Rezervasyon Notları alt menüsüne tıklayınız.

  3. Konaklayan sekmesine tıklayınız. Not sütununa bakınız.

UYGULAMA9: Rezervasyon ve Check-out durumundaki misafirlerle ilgili HK Rezervasyon Notlarını listeleyerek ekran görüntüsünü alınız. Masaüstünde kendi adınıza oluşturduğunuz ürün klasörüne ekran görüntüsünü kaydediniz.

Last updated