4.5. CRM Raporları (CRM Reports)

4.5. CRM Raporları (CRM Reports)

Müşteri ilişkileri ile ilgili durumların raporlandığı ekrandır. Bu menüde Misafir Listesi, Misafir E-Posta Listesi, Misafir Anket Analizi, Yaş Analizi, Görev Yönetimi raporları vardır.

1.Misafir Listesi (Guest List): Bu ekranda misafir listesi için Res Statüsü, Repeat (Tekrar Gelenler), VIP, Kara Liste (Black List), Cinsiyet, Acente, Market, Doğum Günü ve Evlilik Tarihleri gibi seçeneklere göre filtrelemeler yapılabilir. Listelenen misafirlerin hem misafir hem de rezervasyon kartlarına bu ekrandan giriş yapılabilmektedir (Görsel 3.60).

2.Misafir E-Mail Listesi (Guest E-Mail List): Misafirlerin e-mail adresi ve telefon bilgilerinin yer aldığı ekrandır. Şehir, Ülke, VIP Türü ve Uyruk vb. filtrelemeler yapılarak bilgiler listelenebilir.

3.Misafir Anket Analizi (Guest Survey Analysis): Küp analizi tekniğine göre misafirlere yapılmış anketlerin analizinin yapıldığı ekrandır. Chart (Grafik) kısmı aktif edildiğinde analizi grafiksel olarak göstermektedir.

4.Yaş Analizi (Age Analysis): Misafirlerin uyruk ve acente bazlı yaş analizinin yapıldığı ekrandır.

5.Görev Yönetimi (Task Management): Hızlı araç çubuğunda yer alan İşler komutu veya Rezervasyon Kartının alt kısmında yer alan İşler komutundan girilerek oluşturulan görevlerin listelendiği ekrandır. Filtreler bölümünden farklı tarihler girilerek Departman, Oda No., Oda Bilgisi, Görevlendirilen Kullanıcı, Kaydeden, Görev Türü, Cihaz ve Önem gibi filtrelemeler yapılabilir. Hepsi sekmesindeki görevlerden sarı renkli olanlar yeni kayıt olduğunu, kırmızı renkli olanlar kayıtların işlemde olduğunu, turkuaz renkli olanlar ise işin tamamlandığını gösterir (Görsel 3.61).

UYGULAMA 21:Görev Yönetimi ile ilgili aşağıdaki uygulamaları yaparak ekran görüntüsünü alınız. Masaüstünde kendi adınıza oluşturduğunuz ürün klasörüne ekran görüntüsünü kaydediniz.

  1. Teknik Servise ait Yeni görevleri listeleyiniz ve raporunu alınız.

  2. Tüm departmanlara ait tamamlanan görevlerin raporunu alınız.

1.İş Durum Analizi (Task State Analysis): İşletmedeki görev dağılımlarının; işin atandığı departmana ve alt departmana, işin tamamlanma durumuna, işin yapıldığı alanlara, işin önem derecesine, müşteri puanlamasına ve iş yüküne göre analizini yapan ekrandır. Görev analizi grafiksel gösterim ile de yapılabilir.(Görsel 3.62).

Last updated