1.2.5. Tur Operatörü Entegrasyonu (Tour Operator Integrations)

.

Programa online (internetteki oda satışı yapan web sayfaları) ve offline (çevrim dışı) kanallar (tur operatörü ve acentelerle) da entegre edilebilir. Bu entegre sayesinde online ve offline kanallardan gelen rezervasyonların bu sayfada listelenmesi sağlanmaktadır.

Seçilen Kanallar bölümüne tıklandığında liste içerisinde istenen herhangi bir kanal (acenteler, tur operatörleri) ile entegre edilebilir. Bunun için o kanala ait kullanıcı adı ve şifresi olması gerekir (Görsel 1.68).

Rezervasyonun giriş ve çıkış tarihlerine göre filtreleme yapılabilir. Satış başlangıç ve bitiş tarihlerine göre filtreleme yapılabilir. Tipi bölümünde ise rezervasyonun yeni, değişmiş ve iptal durumlarına göre listelenmesi sağlanır. Durumlarına göre rezervasyonunun cevap yok, onaylanan ve onaylanmayan olarak listelenmesi sağlanır.

Görsel 1.68’deki Rezervasyonları Al komutuna tıklandığında rezervasyonların ekrana gelmesi sağlanır. Tesis, listelenen bu rezervasyonları onaylayabilir veya iptal edebilir.

Not: Program, gerçek entegrasyon yapılması gerektiğinden bu işlemin yapılmasına izin vermez. Burada sadece programdaki bu bölümün hangi amaçla kullanıldığı açıklanmıştır.

Last updated