1.1.2.1. Otel Bilgileri

Otel bilgilerine Kuruluş\Otel Bilgileri menüsünden, Kuruluş\Otel Ayarları Menü\Temel Otel Tanımlarından ve Kuruluş\Otel Ayarları Paneli Otel Tanımları komutundan ulaşılabilir.

Otel Bilgileri bölümünde tesise ait genel bilgiler, adres ve iletişim bilgileri güncellenebilir. Bu temel bilgiler, aynı zamanda online rezervasyon sayfasını tanımlayan bilgilerdir. Adres ve iletişim bilgilerindeki cep telefonu numarası, online rezervasyon yapıldığında SMS’le bildirim sağlamak için kullanılmaktadır.

Alt alan adından otelin online rezervasyon sayfası için domaini (alan adı veya web sayfası adresi) belirlenir. Hızlı erişim araç çubuğundaki Booking komutuna tıklandığında tesisin online rezervasyon sayfası açılır. Otel e-posta ve şifresi ile online rezervasyon sayfasına giriş yapılır. Tesisin web sayfası ile program entegre çalışmaktadır. Birinde yapılan değişiklik, diğerini etkilemektedir.

Otel Bilgileri alanında yapılan diğer işlemler şunlardır:

  • Harita tanımlanırken konum seçilir.

  • Tesisin logo görseli eklenir.

  • Oda ve yatak kapasitesi belirlenerek forecastten (doluluk raporundan) detaylı ve doğru doluluğa ulaşılır.

  • Sistem tarihinden program tarihinin güncelliği kontrol edilir.

  • Şimdi Öde komutu ile program için ödeme yapılır. Ayrıca programın hangi modüllerinin kullanıldığını gösterir.

  • Anlaşma komutu ile otel paket programı için yapılan anlaşmanın detaylarına erişim sağlanır.

  • Sol üstte bulunan Dil seçeneğinden rezervasyon sayfası için dillere göre otel bilgileri tanımlanabilir.

BİLGİ KUTUSU: Web tabanlı programlarda sistem güncellemeleri yapıldığı zaman menülerin yerlerinde ve kimi başlıklarda değişiklikler olabilir. Bu durumda, aranan komuta Menüde Ara kısmından (Görsel 1.5’te 4 rakamı ile gösterilen alan) ulaşılabilir.

Last updated